Moi Drodzy / Dear All !

WERSJA PO POLSKU (ENGLISH VERSION BELOW )

Szanowni studenci! Organizacja ESN (Erasmus Student Network) ogłasza program „Zaproś zagranicznego studenta na Wigilię”. Program ten daje możliwość każdemu studentowi ugoszczenia przy Wigilijnym stole specjalnego gościa z zagranicy. 

Dajmy się poznać!
Pokażmy naszą piękną tradycję Świąt Bożego Narodzenia!
Podzielmy się radosną świąteczną atmosferą!

Niech nasza piękna tradycja pozostawiania wolnego nakrycia dla niezapowiedzianego gościa umożliwi studentom z zagranicy spędzenie świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby móc opowiedzieć o naszych tradycjach narodowych, o historii oraz o wszystkim co jest naszemu sercu bliskie i co może wiele wnieść do życia Waszego gościa. Na pewno i on odwdzięczy się tym samym, być może jego opowieści z kraju utkwią Wam w pamięci do końca życia. Nie pozostawiajmy ich samotnych w tym pięknym okresie tylko dlatego, że nie stać ich na powrót do domu lub ze względu na ich kulturę. 

Studenci z zagranicy to grono bardzo interesujących i ciekawych świata ludzi, którzy odrzucili pewne granice, aby poznawać inne kraje, inne kultury oraz inne religie. My też bądźmy dla nich otwarci i niezależnie od ich pochodzenia lub wyznania ugośćmy ich przy naszych polskich wigilijnych stołach. Nikt i nic nie przedstawi nam obrazu innego państwa lepiej, niż osoba z niego pochodząca. Może być to jedną z najciekawszych Wigilii w Waszym życiu, która pozostawi Wam w pamięci wiele interesujących opowieści oraz szczery uśmiech wdzięcznego gościa. 

Dla osób, które będą w stanie i chcą ugościć zagranicznego studenta na Wigilii mamy poniżej formularz, który ułatwi nam dobranie rodzin ze studentami. Wypełnienie go nie jest gwarancją na to, że gość z zagranicy pojawi się na Waszej Wigilii – zależy to od ilości studentów, którzy pozostaną w Polsce i wyrażą chęć wzięcia udziału w programie. Sprawmy jednak, aby dla żadnego z nich nie zabrakło miejsca!

Jeśli chcesz przyjąć gościa na Święta, wypełnij formularz:
http://goo.gl/forms/vjnfFaEx01

ENGLISH VERSION

ESN invites you to participate in the "Christmas with polish family". This is a program that is designed to enable you to spend your holidays in a family atmosphere even if you can’t back to your own home. 

However, it has many other advantages - you can see how Poles spend Christmas and hear interesting stories about Polish history or culture. You will be able to tell about your country and get them interested in stories from your lives. 

This program is directed to all the Erasmus students who remain in Poland for Christmas (24-26.12). Regardless of origin, culture or religion, each of you should see how Christmas is celebrated in Poland. In addition, you will be able to spend the holidays in a warm atmosphere and enjoy a great Polish food. It will definitely be a great experience for you and your hosts. You have opened up for the world, do not close for the Christmas - you're Erasmus! 

For those who are determined to spend the holidays with a Polish family are asked to fill out the form below. There is no guarantee that we can find a family who will be able to host you - it depends on the number of Erasmus students and families applicants.

If You want to spend Christmas with Polish Family, fiil the form:
http://goo.gl/forms/1IZRYRpIAl

Kontakt / Contact:
Jagoda Rzeszotarska (rzeszotarska.j@gmail.com)
Olga Olkowicz (olga.olkowicz@gmail.com)

Date: 
24/12/2015 to 26/12/2015